Ítélet született egy OLAF-feljelentés után indult százmilliós ügyben
Három férfit mondott ki bűnösnek az ügyben első fokon a bíróság, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett.
Három férfit mondott ki bűnösnek az ügyben első fokon a bíróság, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett.
Az Európai Csalás Elleni Hivatal a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által kiírt közbeszerzést kifogásolta.
Dr. Bátorfi Béla szerencsenapja 2013. december 18-a volt. Aznap a miniszterelnök közvetlen irányítása alá tartozó Nemzeti Fejlesztési Ügynökség három különböző érdekeltségének ítélt meg százmillió forintokat. De előtte is, utána is kaptak bőven pénzt Bátorfi vállalkozásai: az Átlátszó számításai szerint 2,6 milliárdot 2012 közepe óta.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) feladatait április 15-tel a minisztériumok veszik át. Az NFÜ-nél 2009 szakember foglalkozik az uniós pályázatok kezelésével.
A tulajdonosi háttere alapján eddig megvizsgált 15 ezer, uniós forrást elnyert cég, illetve civil szervezet közül mintegy 600 esetében van szükség további adatokra ahhoz, hogy tisztázni lehessen, nem minősülnek-e offshore cégnek, szervezetnek. Az átláthatatlannak bizonyuló pályázók listáját március végén hozzák nyilvánosságra - írja hétfői cikkében a Világgazdaság.
Rendkívül nagy értékű közbeszerzést írt ki 18 hónapos időtartamra vonatkozóan a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség egy nappal azelőtt, hogy megszűnt – számolt be a Kreatív Online. A kreatív-, pr-, médiás és közvéleménykutatási feladatokat is tartalmazó tender értéke közel hárommilliárd forint.
Megszűnik a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség jogutódlással január elsejével, az uniós fejlesztési programok végrehajtása a szaktárcákhoz kerül, míg a források felhasználását a Miniszterelnökség koordinálja. Szakembereit nem küldik el, közülük 350 az egyes minisztériumokhoz kerül, 300 főt pedig a Miniszterelnökség foglalkoztat tovább.
Mégsem november elsejétől mentjük a devizahiteleseket, regisztrálni kell az ingyenes készpénzfelvételre, és messzeföldön híres lett a magyar PET-palack! Mi jöhet még? Tippelje meg a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Sok cég valószínűleg azért nem tudott a Lázár János vezetése alá került Nemzeti Fejlesztési Ügynökség készülő feketelistájáról, mert a szervezet nem postán, hanem a pályázóknak létrehozott elektronikus rendszerben küldte ki az átláthatósági nyilatkozatot. Az ügynökség még egy esélyt ad a mulasztóknak, és postán is kiküldi a nyilatkozatot.
Lázár János offshore feketelistája nagyon életszerűtlenre sikerült: ismert taxitársaságok, sport- és érdekvédelmi szövetségek mellett még az MLSZ edzőcentruma is az átláthatatlan tulajdonlású szervezetek között landolt. Sőt a lista alapján több szakszervezetnek is vallania kellene arról, ki is a tulajdonosa.
Korrupt pályázatírókról beszélt Csepreghy Nándor fejlesztéspolitikai helyettes államtitkár az uniós források elosztásával kapcsolatban, ami az iparágban meglehetősen kiverte a biztosítékot. Még akkor is, ha a kiszólás csak egy bizonyos csoportnak szólhatott.
Nemrég derült ki, hogy felfüggesztették a hazánknak járó uniós pénzek kifizetését szinte az összes fejlesztési programnál. Egy 2012-es uniós audit állhat a háttérben, ám sem az Európai Bizottságnak, sem a magyar kormánynak nem érdeke a hosszas huzavona. Pénzt biztosan bukunk, mivel a procedúra már elindult, az uniós szervek közötti nagyobb összhang azonban elképzelhető, hogy segíthetett volna elkerülni a mostani helyzetet.
A kormány döntése alapján a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2007-ig visszamenően átnézi az összes uniós támogatási szerződést, hogy megállapítsák, mely pályázatokon nyert offshore hátterű cég. Több tízezer pályázat átnyálazásáról van szó.
Akadt nulla árbevételű vállalkozás, sőt olyan nyertes is a digitális tananyag fejlesztésére kiírt uniós pályázaton, amelynek ügyvezetője éppen munkanélküli-segélyt kapott.